HR | EN | DE | IT | PL
Menu
Početna » Događanja » Kalendar događanja

32. Uskrsni doručak održat će se na Uskrsni ponedjeljak 13.04.2020. godine. Ovu tradicionalnu  manifestaciju organizira TZ grada Vodica za sve goste i domaćine koji u vrijeme Uskrsa borave u Vodicama.

03. 02. - OTVARANJE POKLADNIH SVEČANOSTI

  • u 11,00 sati primopredaja vlasti i ključa grada u Gradskoj upravi,
  •  u 11,30 sati povorka, podizanje bandire i postavljanje pokladnog sandučića 

 15. 02. – DIČINJI POKLADNI PARTY i teta Kate

  • 15:00-18:00 sati - hotel  „Olympia“ (svi u maskama)
  • moguće PIĐAMA-KARAOKE PARTY u noćnim satima po kafićima 

22. 02. – HUMANITARNI POKLADNI PLES

  • uz bend Bracera, u 20,00 sati - hotel „Olympia"
  • izbor najboje pokladne maske: grupna, par, pojedinac 
  • bogata lutrija
  • porcija na stolu
  • litretavanje
  • rezervacija stolova na broj 098/773-184 

25. 02. – POKLADNI UTORAK

  • u 15,30 sati okupljanje i slaganje Povorke na Pijaci, polazak oko 16,00 sati, povorka do Poljane
  • oko 16,30 sati na Poljani predstavljanje pokladnih maski, podjela nagrada sa plesa, izbor gradske grupe i nagrada, čitanje optužnice i oporuke, paljenje Jovana, „Seljančica", skidanje bandire
Trg kneza Branimira

SRIJEDA 18.12.2019.

18:30 - Bollywood - humanitarna priredba (KC Vodice)
18:30 - Božićni koncert - Pjevački zbor Lira (Crkva Sv. Križa)


PETAK 20.12.2019.

17.00 – Vodiške mažoretkinje - otvorenje Božićnog adventa
17:00 - Otvorenje kućica sa toplim, hladnim napicima i hranom + DJ
17:00 - Otvorenje klizališta
17:00 - Radionice za djecu i mlade (Skauti župe Vodice)
17:00 - Prikazivanje dječjih crtanih filmova na velikom platnu u parku
17:00 - Zimska soba (igraonica za djecu) - Radimo bakine ukrase
17:30 - Dolazak ponija 
18:00 – Božićno-novogodišnja priredba Vodiške Mažoretkinje (KC Vodice) 
21:00 – KLAPA RIŠPET
22:00 – Izvlačenje Božićne Lutrije


SUBOTA 21.12.2019.

12:00 - 22:00 - Klizalište
17:00 - Otvorenje kućica sa toplim, hladnim napicima i hranom + DJ
17:00 - Radionice za djecu i mlade (Skauti župe Vodice)
17:00 - Prikazivanje dječjih crtanih filmova na velikom platnu u parku
17:30 - Dolazak ponija; Mickey & Minnie Mouse
17:00 - Zimska soba (igraonica za djecu) - Moj kolač
17:30 - MK“OKIT“ dolazak moto mrazova
18:00 - Plesna skupina Bollywood
19:30 - Božićno novogodišnji koncert Vodičke glazbe (KC Vodice)
21:00 – GRUPA ORANŽ - otkazano zbog lošeg vremena
22:00 – Izvlačenje Božićne lutrije


NEDJELJA  22.12.2019.

12:00 - 22:00 - Klizalište
17:00 - Otvorenje kućica sa toplim, hladnim napicima i hranom + DJ
17:00 - Radionice za djecu i mlade (Skauti župe Vodice)
17:00- Prikazivanje dječjih crtanih filmova na velikom platnu u parku 
17:30 - Dolazak ponija; Mickey & Minnie Mouse
17:00 - Zimska soba (igraonica za djecu) - Viseće zvjezdice
20:00 – Izvlačenje parova za  tradicionalni turnir generacija
21:00 - CRVENA JABUKA - odgođeno zbog lošeg vremena - novi datum - 29.12. u 20:00 h
22:00 – Izvlačenje Božićne lutrije


PONEDJELJAK  23.12.2019.

12:00 - 22:00 - Klizalište
16:00 - Dječja biciklijada - Biciklistički poligon (BBK Orlov krug)
17:00 - Otvorenje kućica sa toplim, hladnim napicima i hranom + DJ
17:00 - Radionice za djecu i mlade (Skauti župe Vodice)
17:00 - Prikazivanje dječjih crtanih filmova na velikom platnu u parku; Mickey & Minnie Mouse
17:30 - Dolazak ponija 
17:00 - Zimska soba (igraonica za djecu) - Vjenčići
21:00 - GRUPA FENIX
22:00 – Izvlačenje Božićne lutrije


NEDJELJA 29.12.2019.

20:00 - CRVENA JABUKA


PONEDJELJAK 30.12.2019.

20:00 - AMIGOS


24.12.2019.-02.01.2020.  - Klizalište & Zimska soba

  • Klizalište: 12:00-22:00 h
  • Zimska soba: 17:00-19:00 h

Radionice u zimskoj sobi:

24.12. - Pričam ti priču
26.12. - Patuljci 
27.12. - Snježna kugla
28.12. - Volim darivati
29.12. - Bookmark
30.12. - Party
31.12. - Dječji doček Nove godine (11:00 h)

Rimska cisterna, 18:00 h

Bakanalije će se održati na arheološkom lokalitetu Velika Mrdakovica - Rimska Cisterna:

  • obilazak lokaliteta uz stručno vodstvo
  • radionica starorimske kozmetike
  • radionica izrade vjenčića
  • Lunctus Tribus -  krotitelji pokreta, vatre i ritma 
  • starorimska gastronomska gozba

Organiziran je besplatan prijevoz s autobusnog kolodvora u Vodicama od 17:15 sati.

Ulaznice: 30 kn

Dođite i budite dio posebne atmosfere iz prošlosti!

Organizatori: Pučko otvoreno učilište Vodice i  TZ grada Vodica

Obala Vladimira Nazora, 19:00 h

Da se ne utrnu stare vodičke užance, priređujemo feštu od šaše i pulente. Dođite i probajte tradicionalna jela naših starih!

 

O' VOGA SE ČINI ŠAŠA 

  • 2 kila pomidor šlivaric ili jabukaric
  • po kila kapule
  • 1 kvarat i malo više maslinova uja
  • 1 šaka ili rukovet petrusimena
  • 4 zrna (jedna glavica) luka
  • malo soli
  • jedna mala juta paprika
  • ostala konča

 

O' VOGA SE ČINI PULENTA

- 2 litre vode

  • 2 zlice maslinova uja
  • po kila kukurzova brašna
  • malo soli

(uritko pulenta – malo manje kukurzova brašna, ugusto – malo više brašna)

 

Uslast!

Obala Vladimira Nazora, 18:00h

Na tradicionalnoj  ribarskoj večeri u Vodicama probajte pečene srdele, školjke na buzaru i domaće vino.

Organizator: ŠRK Mali porat

Trg Srime

Završnica ovogodišnjeg balotaškog turnira u Srimi počinje u 20.00 h.

Trg Srime, 21:00 h

Pozivamo sve ljude dobre volje da nam se pridruže na ribarskoj noći u organizaciji Udruge mladih Srima. Čeka vas red vina, red ribe i nezaobilazna dalmatinska pisma. Pridružite nam se u zabavi i doživite iz prve ruke tradiciju malog dalmatinskog mista!

Organizator: Udruga mladih Srima

Obala Vladimira Nazora, 21:00 h

Nastupaju klape: 

  • Bunari   - Vodice
  • Oršulice  - Vodice
  • Skradinke   Skradin
  • More  - Šibenik
  • Brodarica - Šibenik
  • Munita   -  Zadar
  • Karmel   -  Turanj
  • Stina - Zagreb

Večer je natjecateljskog karaktera, a stručni žiri dodjelit će tri nagrade: za najbolju izvedbu izvorne pjesme, najbolju interpretacija skladbe i za najbolju klapu.

Obala V. Nazora, 21:00 h

4. kolovoza Vodice spremaju najluđu noć i vrhunac ljetne zabave u Vodicama!

Osim glazbenog programa na dvije pozornice, posjetitelje očekuje i bogata ponuda hrane i pića na vodičkoj rivi, trgovima i ugostiteljskim objektima. Tradicionalni ponoćni vatromet uveličat će ovu najdužu noć, a Vodice obećavaju dobru zabavu do sitnih jutarnjih sati! 

UZ PONOĆNI VATROMET!

Nastupaju:

  • Jole
  • Koktelsi 
  • Jimmy Shakers
  • Diogen 
  • Spectrum
  • Vodička glazba 
  • Vodiške mažoretkinje

Trg Srime, 21:00 h

"Mjesni Odbor" broji 8 članova i svira spoj otočnog rocka, funka, polke i reggae-a uz tekstove na materinjem dijalektu...Dosad su snimili dva albuma DISCO CUBA na kojem se nalazi i hit "MANDE MANDE" s kojim su se i pojavili na radiu i tv-u, te DIVJE SIME koji je izasao 2013....

Prvić Luka, 21.00 h

Na tradicionalnoj fešti u čast Gospi od Anđela u Prvić Luci zabavljat će vas već dobro poznati Bambola bend.

Organizator: MO Prvić Luka

Dva Bunara, Prvić Luka

Radionica izrade brkova i bokobrana na tradicionalni način.

Organizator: Udruga Otok

Obala Vladimira Nazora od 18:00 sati

Na tradicionalnoj  ribarskoj večeri u Vodicama probajte pečene srdele, školjke na buzaru i domaće vino.

Organizator: ŠRK Mali porat

Trg Srime, 21:00 h

Pozivamo sve ljude dobre volje da nam se pridruže na 1. Ribarskoj noći u organizaciji Udruge mladih Srima. Čeka vas red vina, red ribe i nezaobilazna dalmatinska pisma za koju je zadužen Ansambl Dalmatino iz Murtera. Pridružite nam se u zabavi i doživite iz prve ruke tradiciju malog dalmatinskog mista!

Organizator: Udruga mladih Srima

Rimska cisterna, 20:00 h

Bakanalije će se održati na arheološkom lokalitetu Velika Mrdakovica - Rimska Cisterna:

  • koncert Nine Kraljić
  • Lunctus Tribus -  krotitelji pokreta, vatre i ritma 
  • obilazak lokaliteta uz stručno vodstvo
  • starorimska gastronomska gozba

Organiziran je besplatan prijevoz s autobusnog kolodvora u Vodicama od 19:15 sati.

Ulaznice: 30 kn

Dođite i budite dio posebne atmosfere iz prošlosti!

Organizatori: Pučko otvoreno učilište Vodice i  TZ grada Vodica

Obala Vladimira Nazora od 18:00 sati

Na tradicionalnoj  ribarskoj večeri u Vodicama probajte pečene srdele, školjke na buzaru i domaće vino.

Organizator: ŠRK Mali porat

Rakitnica, 10:00 h

Turistička zajednica grada Vodica za svoje građane i goste organizira piknik u Rakitnici. Manifestacija se održava kod crkve Sv. Ivana uz tradicionalni fažol, dalmatinsku pismu i KU Vodičke Perlice koje spremaju divlje zelje i pulentu. U 11:30 sa lokacije piknika kreće pješačka tura do lokaliteta Arauzona uz stručno vodstvo.

Piknik počinje u 10:00 sati, a za sve posjetitelje organiziran je prijevoz sa autobusnog kolodvora Vodice od 9:30 h, svakih pola sata.

31. Uskrsni doručak održat će se na Uskrsni ponedjeljak 22.04.2019. godine. Ovu tradicionalnu  manifestaciju organizira TZ grada Vodica za sve goste i domaćine koji u vrijeme Uskrsa borave u Vodicama.

I ove godine pripremili smo bogat kulturni program u kojem će nastupiti KU Perlice iz Vodica, KUD Koledišće iz Jezera, Klapa Oršulice iz Vodica, a za dobru zabavu nakon degustacije će se pobrinuti Mile Perkov i Johny Walkers band.  U programu sudjeluju i djeca Dječjeg vrtića Tamaris odjevena u narodne nošnje i male Žudije, te Vodičke mažoretkinje. U suradnji s LAG More 249  na sajmu domaćih proizvoda, naši lokalni proizvođači ponuditi će svoje proizvode.

Na svečanom stolu uz kroštule, fritule, bubice i ostale slastice posebno  za Uskrsni doručak Pekarne Klara d.d. priprema veliku originalnu Vodičku karitulu – tradicionalnu vodičku uskrsnu slasticu.Dođite i proslavite s nama Uskrsne blagdane!

Sretan Uskrs

Vodice

11.04.2019.
17:00 - Izložba fotografija "Vodički festival žudija" - Gradska knjižnica Vodice
19:30 - Korizmeni koncert - Crkva Sv. Križa

14.04.2019. 
09:00 - sv. Misa i blagoslov maslinovih grančica
11:00 - na Trgu dr. F. Tuđmana blagoslov maslinovih grančica, procesija i sv. Misa.
16:00 -  Put križa na Okitu
19:00 - sv. Misa

15.04.2019.
09:00 - 17:00 - Slaganje Božjeg groba u župnoj crkvi

16.04.2019. 
09.00 - 17:00 - Slaganje Božjeg groba u župnoj crkvi

17.04.2019.
09:00 - 17:00 - Slaganje Božjeg groba u župnoj crkvi
19:30 - Korizmeni koncert - Kulturni centar Vodice

18.04.2019. - Veliki četvrtak
19:30 – sv. Misa večere Gospodnje u župnoj crkvi
22:00 - 23:00 - straže na Božjem grobu u župnoj crkvi

19.04.2019. - Veliki petak – Dan muke Gospodnje
07:00 - 20:30 - straže na Božjem grobu u crkvi
11:00 - Put Križa u crkvi 
14:00 - Gospin plač
19:30 - obred muke Gospodnje, procesija kroz grad
22:30 - 00:00 - noćne straže na Božjem grobu u župnoj crkvi

20.04.2019. - Velika subota - Vazmeno bdijenje
00:00 - 08:30 - noćne straže na Božjem grobu u župnoj crkvi
08:30 - 13:00 - djeca obavljaju službu čuvara Božjeg groba
20:00 - Bogoslužje vazmenog bdijenja: Služba svijetla, „Žudiji padaju“, euharistija i blagoslov jela

21.04.2019. - Uskrs 
09:00, 11:00 i 19:00 - Svete mise
10:00 - Uskrsni turnir u tucanju jaja

22.04.2019. - Uskrsni ponedjeljak
09:45 - Uskrsni doručak na Trgu dr. F. Tuđmana

 

  • <
Kalendar događanja 2020
Siječanj
03. sij 2020. - 08. sij 2020.
Božićno-novogodišnji turnir " Vodice Cup 2020."
25. sij 2020.
Veljača
01. velj 2020.
Zimski moto susret
03. velj 2020. - 25. velj 2020.
21. velj 2020.
Travanj
13. tra 2020.
18. tra 2020. - 19. tra 2020.
18. tra 2020.
25. tra 2020.
Svibanj
01. svi 2020.
03. svi 2020. - 06. svi 2020.
21. svi 2020.
22. svi 2020. - 31. svi 2020.
60. Festival hrvatskih kazališnih amatera
28. svi 2020.
Lipanj
04. lip 2020.
05. lip 2020. - 06. lip 2020.
22. Ljetni moto susret
11. lip 2020.
12. lip 2020. - 13. lip 2020.
18. lip 2020.
19. lip 2020.
20. lip 2020.
25. lip 2020.
27. lip 2020. - 28. lip 2020.
Srpanj
01. srp 2020. - 07. srp 2020.
02. srp 2020.
08. srp 2020.
Klapske večeri
09. srp 2020.
09. srp 2020.
10. srp 2020.
12. srp 2020.
Folklorna večer - Ansambl Lado
14. srp 2020.
15. srp 2020.
Klapske večeri
16. srp 2020.
16. srp 2020.
18. srp 2020. - 20. srp 2020.
22. srp 2020.
Klapske večeri
23. srp 2020.
26. srp 2020.
29. srp 2020.
Klapske večeri
Kolovoz
02. kol 2020.
Fešta u Prvić Luci
03. kol 2020.
04. kol 2020.
05. kol 2020.
Klapske večeri
07. kol 2020.
Čista Velika - Baštinski susreti 2020
08. kol 2020.
12. kol 2020.
20. Večer dalmatinskih klapa
16. kol 2020.
19. kol 2020.
19. kol 2020.
Klapske večeri
25. kol 2020. - 29. kol 2020.
26. kol 2020.
Klapske večeri
27. kol 2020.
30. kol 2020.
Amaterski vaterpolo turnir "Grč"
Rujan
02. ruj 2020.
Klapske večeri
03. ruj 2020.
04. ruj 2020.
09. ruj 2020.
Klapske večeri
10. ruj 2020.
12. ruj 2020.
16. ruj 2020.
17. ruj 2020.
17. ruj 2020. - 20. ruj 2020.
19. ruj 2020.
Petanque turnir
19. ruj 2020.
4. Večer plesa - Vodice 2020
24. ruj 2020.
25. ruj 2020.
Listopad
02. lis 2020. - 04. lis 2020.
Kreativni dani Fausta Vrančića
10. lis 2020.
Studeni
13. stu 2020. - 15. stu 2020.